Февраль 2017 (1)
Январь 2017 (4)
Декабрь 2016 (3)

На засніженому футбольному полі

В неділю відбулися перші в цьому році змагання футбольної команди майстрів товариства «Шахтар», яка зустрілась із збірною командою міста Сталіно. Гра відбувалася на засніженому центрального стадіону «Шахтар» в присутності більше 7 тисяч глядачів.

В команді «Шахтар» поруч з досвідченими футболістами заслуженим майстром спорту О.Пономарьовим, майстрами спорту М.Дегтярьовим, М.Самаріним, П.Іванчуком, В.Гавриленком, Л.Савіновим, В.Фоміним брали участь молоді гравці воротар А.Либерский, В.Кисельов, В.Мар’єнко, В.Мачулін.

До складу збірної команди м.Сталіно входили спортсмени заводу ім.Сталіна, команди «Шахтар» Куйбишевського району, дублюючого складу команди майстрів «Шахтар» і інших команд міста.

Незважаючи на несприятливі погодні умови, гра проходила в швидкому темпі. Перша половина змагань , яка тривала 35 хвилин, закінчилася з рахунком 2:1 на користь «Шахтаря».

Ця зустріч, в якій перемогла команда майстрів з рахунком 5:1, продемонструвала хорошу фізичну підготовку команда «Шахтар».

8 березня футболісти «Шахтаря» виїдуть до м.Сочі для проведення весняних тренувань».

«Радянська Донеччина» 5 марта 1952г. №155(1634).

«На футбольних полях Донбасу.

Мінлива погода, яка стоїть цього року в Донбасі, не завадила футболістам вже провести перші в цьому році на засніжених полях стадіона.

Перша зустріч відбулася наприкінці лютого на стадіоні «Металург» в м.Сталіно. Команда металургійного заводу імені Сталіна приймала футболістів Сталінського гірничого технікуму (товариство «Шахтар»).

Ця товариська зустріч, яка проходила в присутності близько двох тисяч глядачів, закінчилась внічию 2:2.

В неділю, 2-го березня, подивитися товариське змагання футболістів «Шахтаря» з збірною командою м.Сталіно на центральному стадіоні «Шахтар» зібралося понад 7 тисяч чоловік.

В команді майстрів поруч з досвідченими футболістами заслуженим майстром спорту О.Пономарьовим, майстрами спорту М.Дегтярьовим, М.Самаріним, Д.Іванчуком. В.Гавриленком, Л.Савіновим, В.Фоміним брали участь молодий воротар А.Либерський, гравці В.Солдатченко, В.Кисельов, В.Мар’енко, В.Мачулін. До складу збірної м.Сталіно входили спортсмени заводу ім.Сталіна, команди гірників Куйбишевського району, дублюючого складу команди майстрів «Шахтаря» та інші. У воротах грав А.Сидоров, захисниками М.Кривенко, В.Бізюков, І.Скибін, півзахисниками В.Вербієнко та М.Болотов, в нападі В.Сапронов, Л.Канібор, О.Баранов, В.Капустін, В.Філатов.

Підчас гри почалась хуртовина. Але вона не знизила жвавого темпу змагання. Збірна команда міста зразу ж атакує ворота «Шахтаря» і створює біля них кілька небезпечних моментів. Поступово ініціатива переходить до майстрів і на 19-й хвилині О.Пономарьов вдало завершує добре розіграну комбінацію точним ударом по воротах. Через десять хвилин він же б’є штрафний. Щільна «стінка», в яку вишикувались гравці збірної, не рятує їх від другого гола, який був майстерно забитий у лівий верхній кут воріт.

Рахунок 2:0 на користь «Шахтаря» тримався лише дві хвилини. Вся п’ятірка нападаючих збірної, підтримана півзахисниками, навально атакує. Скориставшись з помилки воротаря Либерського, правий півсередній збірної Канібор забиває перший гол.

Після перерви змагання прийшлось продовжувати при відлизі.

Ворота «Шахтаря» піддаються впертим атакам. Один раз майстрів рятує штанга. «Шахтар» переходить від захисту до нападу. В.Фомін двічі б’є по воротам противника і доводить рахунок до 3:1. Через хвилину Савінов з подачі Фоміна забиває ще один м'яч 4:1.

Збірна команда міста демонструє велику витривалість, вони знов і знов атакує. Тричі біля воріт «Шахтаря» подається кутовий. Але захист майстрів , очолюваний Самаріним, стоїть стійко і рахунок не змінюється.

За хвилину до кінця гри півсередній нападаючий Мар’єнко проривається до воріт збірної, обігрує воротаря Сидорова і забиває п’ятий м’яч. Цікаве і гостре змагання закінчується перемогою футболістів «Шахтаря» з рахунком 5:1.»